Pečený losos a varianty jeho prípravy

Máte chuť na niečo skutočne delikátne, no zároveň zdravé a ľahko stráviteľné? V tom prípade odporúčame pripraviť si rybu. A nie hocijakú rybu. Pečený losos je jedlo, ktoré sa na našich tanieroch objavuje čoraz častejšie. Niet sa čomu čudovať. Jeho lahodná chuť dokáže pohladiť naše chuťové poháriky a zasýtiť naše žalúdky. Ako si však pripraviť toto jedlo chutne a rýchlo? V nasledujúcich riadkoch sa dozviete nielen to, aké bylinka sa k lososovi najviac hodia, ale aj to, čo ryby obsahujú a prečo sú prospešné pre naše zdravie. Na trhu nie je veľa potravín, ktoré sú nielen zdravé, ale hlavne chutné. Pečený losos medzi ne našťastie patrí.

Losos je ryba bohatá na živiny a vitamíny

Pečený losos a jeho varianty
Chuť pečeného lososa

Má krásne ružové mäso, ktoré toho v sebe ukrýva naozaj veľa. Je bohatým zdrojom omega 3 mastných kyselín, bielkovín a vitamínov. Aj keď sa radí medzi tučnejšie ryby, nemusíte sa obávať. Ide o zdravé tuky, ktoré telo potrebuje pre správne fungovanie. Dopriať si ho preto môžete aj vtedy, keď sa snažíte zhodiť nejaké kilo navyše zo svojej váhy. V našich obchodoch dostanete kúpiť lososa chovaného a uloveného. Chovaný losos je odchovaný v zajatí v chovných rybníkoch. Od loveného sa dá veľmi ľahko odlíšiť. Má bledšiu farbu a hrubšie tukové tkanivá. Lovený losos má v prírode pestrejšiu stravu, čo sa prejaví aj na jeho nutričných hodnotách. Ak si chcete dopriať skutočne kvalitného pečeného lososa, určite siahnite po tom lovenom. Pravdou však je, že budete pravdepodobne musieť dlhšie hľadať, pretože na našich pultoch nájdete zväčša chovaného lososa. 

Pečený losos na mnoho spôsobov

Pečeného lososa nemôžete pokaziť ani vtedy, keď ho iba osolíte a necháte upiecť v rúre. To veľmi uľahčuje jeho prípravu aj ľuďom, ktorí v kuchyni až takí zruční nie sú. Pečený losos chutí najlepšie s tymiánom, rascou a citrónom. Ide o nesmrteľnú kombináciu, ktorú si zamiluje každý. Ak radi experimentujete a máte radi pikantnejšie jedlá, pripravte si marinádu z olivového oleja a všetkých obľúbených korenín. Marinádou potom potrite lososa a dajte piecť. Pečený losos sa dá pripraviť na mnoho spôsobov a ručíme za to, že každý z nich je výnimočný. Kliknite na webovú stránku https://spolukstolu.podravka.sk/ a pripravte si spolu s nami toho najlepšieho pečeného lososa.