Ktoré tonery do tlačiarne sú tie pravé pre tú vašu?

Ak máte doma či vo firme tlačiareň, určite viete, že je to prístroj, ktorý si vyžaduje pravidelnú kontrolu, údržbu a starostlivosť. Tlačiareň je naozaj citlivá záležitosť, no koniec koncov, žiadna poriadna kancelária sa bez nej nezaobíde. Dnes ju už môžeme nájsť takmer všade, či už v podobe veľkých tlačiarní, ktoré majú viacero funkcií, alebo tých menších, ktoré sa dajú v kancelárii umiestniť takmer kamkoľvek. Ak chcete kvalitnú tlač, pravdepodobne ste už zistili, že kvalitné tonery do tlačiarne určite netreba podceniť. Sú totiž ich nezanedbateľnou súčasťou. Poďte sa však spoločne s nami pozrieť na to, čo je pri výbere tonerov do tlačiarne skutočne dôležité a opodstatnené.

Tonery do tlačiarne v troch variantoch

Originálne tonery do tlačiarne sú najdrahšie

Varianty tonerov do tlačiarne

V nadpise sme už tak trochu načrtli, že pokiaľ sa chystáte kupovať tonery do tlačiarne, máte v podstate tri možnosti. Najspoľahlivejšou, no zároveň aj najdrahšou možnosťou je kúpiť originálny toner. To znamená, že toner je od rovnakého výrobcu, ako vaša tlačiareň. V tomto prípade máte záruku kvality i toho, že do vašej tlačiarne sadne ako uliaty. Druhou možnosťou je renovovať starý toner, a to tak, že ten pôvodný naplníte práškom. V tomto prípade určite ušetríte peniaze, no kvalita tlače je o niečo horšia. Je samozrejme na zváženie, čo je pre vás dôležitejšie. Tretím variantom je kúpa takzvaného alternatívneho toneru. Tieto tonery do tlačiarne nie sú priamo od výrobcov tlačiarne, no ak narazíte na správny model, ktorý pasuje do vašej tlačiarne, máte vyhraté. Alternatívne tonery do tlačiarne sú spravidla lacnejšie ako originálne, čo je ich hlavná výhoda. 

Na čo ďalšie si dať pozor pri výbere tonerov do tlačiarne?

Pokiaľ vyberáte tonery do tlačiarne, najväčšou chybou býva to, že v obchode s náplňami do tlačiarne siahneme po prvom, na čo nám padne zrak. To je však chyba, ktorá sa nevypláca. Dopredu si naštudujte, aký typ toneru pasuje do vašej tlačiarne. Ceny tohto toneru sa určite pohybujú v nejakom rozmedzí a najlepší prehľad získate, ak typ vášho toneru zadáte do vyhľadávača. Porovnajte ceny na rôznych stránkach, aby ste si boli istý, že zbytočne nepreplatíte. Ak sa vám kúpa osvedčí, máte o starosť menej. 

Potrebujete poradiť v oblasti tonerov do tlačiarne? Žiadny problém! Kliknite na stránku https://officeland.sk/ a zistite všetko, čo vás zaujíma.