Kladenie zámkovej dlažby nie je žiadna veda! Presvedčte sa!

Zámková dlažba je obľúbená dlažba medzi mnohými majiteľmi domov a podnikov. Nie je sa čomu čudovať, pretože oproti iným má obrovské množstvo výhod, o ktorých si ešte niečo povieme. Ak sa práve rozhodujete pre dlažbu v okolí vášho domu, nepremýšľajte príliš dlho. Zámková dlažba je naozaj esteticky veľmi pekná, jednoduchá a navyše, kladenie zámkovej dlažby je také nenáročné, že vás možno dokonca začne aj baviť. Ide o betónovú dlažbu, ktorá má nielen u nás, ale aj v zahraničí bohatú tradíciu. Prečítajte si o tom, aké má výhody a ako sa správne pripraviť na kladenie zámkovej dlažby tak, aby ste ju mali hotovú za jeden víkend.

Zámková dlažba má nespočetné množstvo výhod

Kladenie zámkovej dlažby so stavebnou firmou

Materiál na kladenie dlažby

Ako sme už načrtli vyššie, najväčšou výhodu je, že kladenie zámkovej dlažby zvládne takmer hocikto. Skladá sa z častí rôzneho tvaru, ktoré do seba zapadajú a vytvárajú tak súvislú plochu. Pokiaľ sa vám po čase vaša zámková dlažba prestane páčiť, je stará, alebo ju len jednoducho chcete vymeniť za novú, nie je to žiadny problém. Časti sa dajú veľmi ľahko vybrať a nahradiť novými. Jednotlivé časti môžu byť dokonca farebne odlišné a tak po procese kladenia zámkovej dlažby vytvoria krásnu farebnú mozaiku, ktorá určite poteší nejedno oko. Kladenie zámkovej dlažby zvládnete svojpomocne, pokiaľ sa dobre pripravíte. Ak si nie ste istý svojimi schopnosťami, nájdite si firmu, ktorá sa pokládke dlažby venuje na profesionálnej úrovni.

Kladenie zámkovej dlažby je síce jednoduché, no bez poriadnej prípravy to nejde!

Dobrá príprava je základ všetkého a dvojnásobne to platí pri kladení zámkovej dlažby. Spodná vrstva musí byť pripravená naozaj precízne, pretože inak bude vaša dlažba nekvalitná, nerovná a v konečnom dôsledku ju aj tak budete musieť prerábať. Ubezpečte sa, že podkladová vrstva je naozaj rovná a ohraničená tak, ako ste si priali. Spravidla sa ako spodná vrstva používa jemný štrk alebo iné malé kamienky. Po položení dlažby ešte prichádzajú na radu obrubníky. Tie by nemali byť len estetickým doplnkom. Mali by tiež slúžiť na spevnenie celej plochy vašej zámkovej dlažby. Precízne položená zámková dlažba sa vám odvďačí dlhou životnosťou.

Skvelé rady a tipy, ako sa rýchlo a efektívne pripraviť na kladenie zámkovej dlažby nájdete na našej internetovej stránke http://exterierstav.sk/.