Viete, na čo všetko sa kryštálový cukor používa?

Frázu „soľ nad zlato“ pozná každý z nás. To isté však dokážeme povedať aj o cukre. Cukor sprevádza ľudstvo už státisíce rokov. Nájdeme ho v každej domácnosti, a to v rôznych podobách. Či už kryštálový cukor alebo trstinový, práškový alebo ten klasický. Existuje viacero druhov a typov cukru. Kryštálový cukor je jednoducho pomocník, ktorý v domácností vyrieši viacero problémov. Kryštálový cukor sa najčastejšie používa na varenie a pečenie. Vďaka nemu získava jedlo či sladké pochutiny svoju typickú sladkú príchuť. Niekto uprednostňuje cukriť viac, iní zase menej. Kryštálový cukor je tiež pomocníkom aj vtedy, ak si chceme ochutiť šálku kávy či dobrého čaju. Nájdeme ho teda v každej domácnosti, reštaurácii, kaviarni či obchode. Vedeli ste však o tom, že z neho dokážete vyrobiť napríklad peeling na tvár? Či už potrebujete akútne prekonať nedostatok peelingu vo vašej kúpeľni alebo ste už zúfala zo svojej pokožky, cukrový peeling rozhodne vyskúšajte. Na jeho prípravu budete potrebovať okrem hrubšieho kryštálového cukru aj olej. Vyrobíte ho tak, že zmiešate jednu polievkovú lyžicu kryštálového cukru s polievkovou lyžicou oleja. Hrubší kryštálový cukor vám pomôže odstrániť šupinatú pokožku z vašej tváre. Môžete ho však použiť na akúkoľvek časť vášho tela.

Kryštálový cukor ako medicína

Chutný kryštálový cukorCukor v mnohých prípadoch slúži aj ako medicínsky prostriedok. O jeho sile sa presvedčili už v staroveku. Cukor obsahuje zložku, ktorá má antibakteriálne účinky. Zabraňuje teda množeniu baktérií. Postup je úplne jednoduchý – nasypte cukor na ranu a toto miesto obviažte. Okrem toho sa v súčasnej medicíne používa aj pri preležaninách či vredoch. Často krát sa tiež stane, že požijeme veľmi pálivé jedlo. Lyžica cukru však prinesie okamžitú úľavu. Použiť ho však môžme aj vtedy, ak vás trápi štikútka. Prehltnite lyžicu kryštálového cukru a okamžite by sa vám malo prestať šťukať.

Kryštálový cukor v domácnosti

Máte príliš špinavé ruky a obávate sa, že ich nedokážete očistiť? Aj v tomto prípade vám pomocnú ruku podá práve cukor. Zmiešajte cukor s olejom a pretrite postihnuté miesto. Špina z rúk by mala zmiznúť. Kryštálový cukor predstavuje šikovného pomocníka aj vtedy, ak sa vám podarilo zamazať textil od trávy. Cukor tieto škvrny efektívne odstráni. Milujete čerstvé pečivo, avšak obávate sa, že vám do rána obschne? Tam, kde skladujete pečivo pridajte pár kociek cukru. Pečivo vydrží svieže oveľa dlhšie.