Najznámejšie tatranské pleso je Štrbské pleso

Vysoké Tatry sú naše veľhory a zároveň miesto, kde najčastejšie trávime svoje dovolenky a víkendy. Sú nádherné v každom ročnom období. Návštevníci Tatier tú môžu spojiť aktívnu dovolenku s wellnessom , ktorý ponúkajú takmer všetky hotely, či penzióny. Strediská, ktoré sa nachádzajú vo Vysokých Tatrách ponúkajú ubytovacie a stravovacie možnosti, siete obchodov, požičovne lyžiarskej výstroje a ski-servis a sú východiskovým miestom pre rôzne možnosti vysokohorských túr. Osady sú prepojené Tatranskou elektrickou železnicou, ktorá umožňuje turistom rýchly presun. Najnavštevovanejšie ciele sú Štrbské pleso, Hrebienok, výlet lanovkou na Lomnický štít, a mnohé ďalšie…Návštevníci Vysokých Tatier sem najčastejšie prichádzajú kvôli vysokohorskej turistike. Množstvo vybudovaných chodníkov a trás vedie na náročné aj menej náročné túry.

Čo najviac vyhľadávajú turisti Tatier?

Vyhľadávané Štrbské pleso

Turistika na Štrbskom plese

Okrem vrchov a štítov bývajú obľúbeným cieľom turistov aj tatranské plesá. Údaje o ich počte nie sú celkom presné, ale na slovenskej strane Vysokých Tatier je ich približne 100. Tieto horské jazerá, ktoré sa nachádzajú v krásnom prostredí nesmiete vynechať pri potulkách vo Vysokých Tatrách. Najznámejšie a zároveň druhé najväčšie jazero je Štrbské pleso. Nachádza sa na ideálnom mieste, lebo je východiskový miestom pre rôzne túry. Štrbské pleso ponúka skvelé športové aj rekreačné vyžitie.  V zime je pre nadšencov bežeckého lyžovania sprístupnený areál, vhodný na bežkovanie, v letnom období sa dá na Štrbskom plese člnkovať. Samozrejmosťou sú každoročne organizované zábavné podujatia a atrakcie. Nezabudnuteľné zážitky sa spájajú s výletmi za tatranskými vodopádmi. K vodopádu Skok vedie turistický chodník práve zo Štrbského plesa. Obrovské vodopády môžu turisti obdivovať po nenáročnej prechádzke, ktorá vedie z Hrebienka až na najstaršiu chatu v Tatrách – Reinerovu chatu.

Plesá vznikli činnosťou ľadovcov

Tieto vysokohorské jazerá  vznikli činnosťou ľadovcov. Nachádzajú sa v národných parkoch, sú chránené a neslúžia na rekreačné účely. Môžu mať podobu morénových jazier, ktoré ležia v nižších nadmorských výškach, alebo karových jazier, ktoré sú veľmi hlboké so strmými brehmi a ležia vo vyšších nadmorských výškach. Prívlastkom naj sa pýši Veľké Hincovo pleso, ktoré je najväčšie a najhlbšie, Štrbské pleso, ktoré je najznámejšie, Popradské, Zelené a Skalnaté pleso patria medzi najnavštevovanejšie.

Príroda v Tatrách je rozmanitá a nádherná. Keďže sa Vysoké Tatry nachádzajú v národnom parku je potrebné rešpektovať pravidlá a prispieť k ochrane prírody. Atrakcie, zážitky a inšpirácie z prostredia Tatier môžete nájsť v magazíne:  : http://travelcase.tmrhotels.com