Moderný projekt dvojdomu – splňte si svoj sen o domove

Uvažujete o novom bývaní? Kedy by ste sa mali poobhliadnuť po dvojdome? Čím vás môže dvojdom presvedčiť a kedy by ste mohli uvažovať aj o takejto forme výstavby rodinného domu? Dvojdomy po niekoľkých rokov hlási veľký comeback. Dvojdom projekt so sebou prináša veľa výhod ale aj kompromisy a v prípade, že idete do dvojdomu s doteraz nepoznanými susedmi, tak aj istú mieru rizika. Najväčšou výhodou dvojdomu je finančná úspora a nižšie náklady na jeho výstavbu. Aj náklady na stavebné povolenie, inžinierske siete či terénne úpravy pozemku sa v prípade dvojdomu delia na polovicu. Dvojdom projekt prináša poväčšine zrkadlovo dispozičné rovnaké domy, ktoré sú spojené jednou nosnou priečkou. V minulosti boli väčšinou dvojpodlažné.

Dvojdom projekt a jeho výhody

Dvojdom projekt na mieru
Firma na projekt dvojdomu

V dnešnej dobe dvojdom projekt väčšinou ponúka dvojdom bungalového typu. Pri riešení pozemku sa môžete rozhodnúť pre delený pozemok, ktorý je oddelený plotom alebo pre spoločnú záhradu, kde z každého domu vychádzate na zdieľaný dvor napríklad aj s bazénom. Túto alternatívu využívajú najmä majitelia menších pozemkov, kde spojením dvoch stavebných pozemkov môžu získať nadštandardnú veľkosť pozemku alebo väčšiu záhradu. Výhodou je, že pri dvojdom projekte nemusíte pri jednej strane dodržiavať povinné rozostupy od susedov a tak znovu šetríte metre štvorcové, ktoré môžete využiť na bývanie. Okrem znížených vstupných nákladov ušetríte aj na zateplení nosnej spojovacej priečky, ktorá má aj v zime nulovú stratu tepla.

Profesionálny dvojdom projekt

Bývanie vo forme dvojdomu plne nahrádza viacgeneračné rodinné domy, ktoré poznáme najmä z minulosti. Ponúka možnosť bývania blízko rodiny a zároveň ponúka samostatný vchod aj vlastné dispozičné riešenie. Po dvojdom projekte veľakrát siahnu aj súrodenci, ktorí hľadajú spoločné bývanie a chcú si užívať vonkajší priestor spolu s rodinou. Ak sa rozhodujete, aký projekt rodinného domu je pre vás ten nejlepší, poraďte sa s profesionální, ktorí vám poradia a vyberu riešenie šité pre vaše potreby. Nechajte si vypracovať profesionálny dvojdom projekt. Nájdete ich na webovej stránke https://www.e-projektovanie.sk/.