Likvidácia firmy – viete, čo všetko vás čaká?

Vlastníte firmu, no uvažujete o jej skončení? Pokiaľ máte dosť majetku na vyrovnanie vašich záväzkov, potom bude likvidacia firmy tým najlepším riešením. Je to proces, ktorý neprebehne zo dňa na deň. Môže trvať niekoľko týždňov až mesiacov. Spravidla sa spája s veľkou administratívou a chodením po úradoch. Preto sa do svojpomocnej realizácie likvidácie pustí iba málokto. Zväčša si vyžaduje spoluprácu s právnikmi a odborníkmi na účtovníctvo. Je preto na mieste osloviť firmu, ktorá sa na likvidáciu firmy priamo špecializuje. Zabezpečí všetko potrebné, poskytne vám poradenstvo a hlavne vám ušetrí kopu času. Mnohí podnikatelia majú predstavu, že likvidáciu firmy zvládnu sami. Neuvedomujú si však náročnosť tohto procesu, ku ktorému je navyše potrebné mať vedomosti a znalosti.

Prečo sa oplatí obrátiť sa na firmu?

Likvidacia firmy bez väčších problémov
Dokumenty k likvidácii firmy

Firmy špecializujúce sa na likvidáciu vás týmto komplexným procesom dokážu sprevádzať od začiatku až do konca. Za takúto službu si samozrejme zaplatíte, no rozhodne to stojí zato. Takéto firmy totiž garantujú bezproblémový priebeh. Namiesto toho, aby ste likvidáciu firmy riešili sami dlhé mesiace či dokonca roky, špecializované firmy ju dokážu vybaviť za niekoľko mesiacov. Ide totiž o to, že úrady majú svoje lehoty a práve z tohto dôvodu je likvidácia časovo náročná. Nemusíte sa však ničoho obávať. Pracovníci vybranej firmy budú s vami konzultovať každý jeden detail. Poskytujú poradenstvo v podstate 24 hodín denne, čo je naozaj skvelé. Stačí si len vybrať tú správnu firmu. 

Jednotlivé kroky likvidácie firmy

Likvidáciu firmy je možné rozdeliť do niekoľkých krokov, ktoré nie je možné v žiadnom prípade vynechať. Prvým krokom je príprava účtovnej závierky, kde sa zisťuje stav záväzkov a pohľadávok. Následne sa zvolá valné zhromaždenie a firma sa zapíše do likvidácie v OR. Túto skutočnosť je následne potrebné oznámiť aj ďalším inštitúciám (daňový úrad, sociálna poisťovňa a podobne). Potom nastupuje proces vyrovnania pohľadávok a záväzkov a samotné ukončenie likvidácie firmy. Firma zaniká až dňom výmazu firmy z obchodného registra. My sme likvidáciu popísali veľmi stručne, no každý jeden bod sa spája s množstvom administratívy a vybavovania. Navyše je potrebné vedieť, ako na to. Hľadáte firmu, ktorá sa špecializuje na likvidáciu firmy? V tom prípade neváhajte kliknúť na webovú stránku https://www.easystart.sk.