Kedy je čas na výmenu starého kotla?

Ak ešte stále používate starý kotol je na čase, aby ste ho vymenili na nový, výkonnejší kondenzačný kotol, ktorý je oveľa úspornejší ako váš starý kotol. Ak ešte stále nechcete vymeniť váš starý kotol mali by ste minimálne zavolať technika, ktorý vykonáva servis kotlov. Vďaka servisu kotla zistíte v akom stave je starý kotol a či je všetko v poriadku, čo sa týka kotlov nemali by ste nič podceňovať. Servis kotlov by sa mal vykonávať každý rok bez ohľadu nato či máte nový alebo starý kotol. Na servis kotla alebo na úplnú výmenu by ste si mali zavolať firmu, ktorá má skúsenosti a vykonáva tieto služby, určite by ste si to nemal robiť sám a už vôbec nie ak nemáte žiadne odborné skúsenosti a prax v tomto smere.

Ktorý kotol je najlepší a najpredávanejší?

Servis kotlov v dohodnutom termíne
Postup pri servise kotla či radiátora

Čo sa týka výmeny starého kotla na nový mali by ste si nechať poradiť od odborníkov, ktorí vám poradia, ktorý kotol je pre vás najvýhodnejší, najvýkonnejší a bude sa hodiť do vášho domu. Existuje viac druhov kotlov, tie sa potom rozdeľujú do rôznych odvetví máme : 1) plynové sú kondenzačné a nekondenzačné. 2)Palivové tu patria kotly na tuhé palivo, 3) Elektrické. Dnes sa najviac používajú kondenzačné kotly, najčastejšie sa používajú v domoch, bytoch a v kancelárskych priestoroch. Tento druh kotlov nie sú klasické plynové a ani nefungujú ako plynové, tento druh pracuje v kondenzačnom režime. Tento kotol využíva čoraz viac domácnosti aj z dôvodu, že je šetrný k prírode a to aj z toho dôvodu, že emisie unikajú minimálne do ovzdušia. 

Prečo je dôležité aby ste vykonávali pravidelný servis? 

Predovšetkým prechádzate problémom ako je napríklad požiar a tým ochránite svoj dom a aj rodinu. Znížite výdavky na spotrebe o niekoľko percent. Ak máte kotol do 50kW je to zákonom určené, aby ste raz ročne vykonávali revíziu. Ak sa vám stane poistná udalosť prvý doklad, ktorý musíte predložiť je revízna správa, ak to tak nespravíte môžete dostať pokutu. Ak aj predávate dom alebo byt a máte v ňom kotol je vašou povinnosťou, aby ste predložili servisnú knižku o kotly. Ak ste sa rozhodli, že potrebujete servis kotlov navštívte stránku https://www.teplydomov.sk/.