Daňové poradenstvo pre začínajúcich podnikateľov

Mať svoje vlastné podnikanie patrí medzi sny mnohých ľudí. Niet sa čomu čudovať, byť sám sebe pánom určite prináša množstvo výhod a možností. Avšak s vlastným podnikaním súvisí aj mnoho povinností, byrokracie, znalosti zákonov a taktiež aj veľa času obetovanému tomuto snu. Ak sa chystáte založiť si svoju vlastnú firmu a nie sú vám známe všetky povinnosti, ktoré musíte spĺňať nájdite si odborníkov, ktorí vám na vaše otázky s radosťou a odbornosťou odpovedajú. V súčasnosti existuje množstvo firiem, ktoré ponúkajú napríklad danove poradenstvo, účtovné služby, mzdové poradenstvo alebo vám pomôžu vypracovať podnikateľský plán. Dobrou správou je, že nemusíte mať všetky činnosti na starosti vy, ale niečo z nich si pokojne môžete zadovážiť aj externou firmou.

Na vlastné podnikanie sa pripravíte aj s daňovým poradenstvom

Danove poradenstvo pre živnostníkov

Poradenstvo ktoré oceníte

Na začatie podnikania vám nebude stačiť iba dobrý nápad. Mali by ste mať tiež skúsenosti, prepracovanú stratégiu, dobrý tím a taktiež aj správne načasovanie. Okrem tohto tiež bude potrebné mať vybavené všetky právne a zákonné povinnosti. Tak sa vyhnete zbytočnej byrokracii, pokutám a stratenému času.  Na všetky vaše otázky napríklad z oblasti daní vám poslúži daňové poradenstvo. Práve dane a ich správne odvádzanie patrí medzi prioritu štátu, preto si daňová kontrola dáva záležať na správnosti vašich údajov. Medzi ďalšie veci, ktoré budete musieť pri svojom podnikaní riešiť bude určite aj mzdové účtovníctvo, GDPR svojich klientov, prijateľné pracovné podmienky, a omnoho viac.

Nezabudnite ani na originálny názov vášho podnikania

Vymyslieť si vlastný názov sa zo začiatku nebude zdať ako veľmi ťažký oriešok. Avšak keď si už sadnete za stôl a budete sa snažiť vymyslieť niečo kreatívne a neopozerané, zistíte, že až také jednoduché to nie je. Treba si totiž uvedomiť, že vaše obchodné meno bude zaznačené v obchodnom registri, na všetkých administratívnych tlačivách, zmluvách a taktiež aj povoleniach.  Obchodné meno si však môžete zvoliť zo svojho mena a priezviska, z vašej obchodnej činnosti alebo z čohokoľvek čo vás napadne a zdá sa vám to výstižné. Keď budete mať svoje obchodné meno vymyslené, je potrebné ešte zistiť, či je tento názov ešte dostupný, resp. „voľný“. Môže sa totiž stať, že už bude váš názov obsadený inou firmou. Na začatie podnikania budete každopádne potrebovať veľa trpezlivosti a nervov, ktoré sa však neskôr vrátia v podobe úspechu. Ak chcete mať bezproblémový štart, priebeh aj zánik vašej firmy neváhajte sa obrátiť na špecialistov, ktorých nájdete na webovej stránke https://www.easystart.sk.