Kedy je brúsenie parkiet vhodným riešením?

Nachádzajú sa vo vašej domácnosti alebo kancelárii parkety a zvažujete, že ich vymeníte za nové? Ak áno, zvážte inú možnosť než je výmena starých parkiet za nové – touto možnosťou je brúsenie parkiet. Ak sa vám vaše aktuálne parkety zdajú byť odreté alebo im chýba nádych novoty, ich výmena nemusí byť jediným efektívnym riešením. Brúsenie parkiet je spôsob, pomocou ktorého je možné parketám priniesť nádych novoty a to bez toho, aby ich bolo potrebné vymieňať. Brusenie parkiet vám tak ušetrí nemalé množstvo času, ktorý by ste strávili výberom a ukladaním nových parkiet a taktiež vám pomôže ušetriť určité množstvo financií, keďže brúsenie parkiet je ekonomickejšie riešenie než ich výmena.

Ako prebieha brúsenie parkiet?

Brusenie parkiet nechajte na odborníka
Pri brúsení parkiet je potrebné postupovať opatrne

Brúsenie parkiet a ich celková úprava sa skladá z niekoľkých krokov. Prvým z nich je samotné brúsenie parkiet. V prípade, že parkety nie sú výrazne poškodené, postačuje ak bude obrúsený len povrchový lak do hĺbky 1 mm. V opačnom prípade, teda ak sú parkety mierne poškodené, napríklad poškriabané, vhodné je obrúsiť ich o čosi hlbšie a to do hĺbky 2 až 3 mm. Na brúsenie parkiet je vhodné použiť brúsku so zrnitosťou v rozpätí 100 – 120. Takáto brúska zabezpečí, že povrch bude po ukončení brúsenia jemný a bez výrazných škrabancov. Po dobrúsení je potrebné odstrániť vzniknuté piliny a následne prichádza čas na tmelenie. Je potrebné, aby bol použitý parketový tmel, s ktorým by malo byť narábané na základe priloženého návodu. Po tom, ako je tmel zaschnutý, je možné prejsť na ďalší krok, ktorým je lakovanie. Lak by mal byť nanesený aspoň v troch vrstvách a to jedenkrát ako základný náter a následne v dvoch vrstvách vrchného náteru. Je potrebné dbať na to, aby boli použité oba druhy laku – lak na základný náter a špeciálny lak na vrchný náter. Následne je potrebné nechať lak zaschnúť a proces brúsenia parkiet môže byť považovaný za ukončený.

Kto by sa mal postarať o brúsenie parkiet?

Ak s brúsením parkiet nemáte skúsenosti alebo na takúto prácu nemáte dostatok energie či voľného času, obráťte sa na odborníka, ktorý sa o všetko postará. Vďaka využitiu služieb profesionála budete mať istotu, že parkety budú vybrúsené a upravené kvalitne. V prípade záujmu o kvalitné brúsenie parkiet sa obráťte na odborníkov, ktorých nájdete na internetovej stránke https://www.majster-podlahar.sk/.