Zimné záhrady nielen na zimu

Užite si posedenie v záhrade počas celého roka, bez ohľadu na to, aké ročné obdobie či počasie je práve vonku. Chladnejšie jesenné či zimné obdobie ale aj nepriaznivé počasie v lete vám už viac nezabránia zrelaxovať na záhrade a dobíjať baterky pohľadom na záhradné rastlinky či stromy. Ako je to možné? Jednoducho, ide to vďaka zimnej záhrade. Zimne zahrady umožňujú celoročný prístup do záhrady, keďže vedia dobre udržať teplo vo vnútri. Ak sa náhodou počasie znovu umúdri a vonku sa vyčasí, stačí jednoducho posunúť posuvné dvere a vpustiť dovnútra svieži vzduch. Zimné záhrady sa v posledných rokoch tešia veľkej obľube. Dopyt po nich rapídne stúpa. Na výber sú celoročné alebo sezónne zimné záhrady a taktiež aj lacnejšie varianta – stavebnicové zimné záhrady.

Celoročné či sezónne?

Zimne zahrady a ich úložný priestor
Celoročné zimné záhrady

Stavbou plnohodnotnej celoročnej varianty získate nový obytný priestor vo vašom dome. Dobré termoizolačné vlastnosti zabezpečia príjemný pobyt v záhrade aj počas chladného obdobia. Presklenie a posuvné presklené dvere vám zase umožnia vychutnať si dokonalý pohľad vonku. Ak je vaša záhrada orientovaná na juh, je určite dobré si zaobstarať vhodnú tieniacu či odvetrávaciu techniku.  Najobľúbenejším typom zimných záhrad však stále zostáva sezónna zimná záhrada, ktorá spríjemní pobyt na čerstvom vzduchu od jari až do neskorej jesene. 

Hiník, drevo či železo? Nechajte si poradiť

Pri výbere materiálov na stavbu zimnej záhrady sa vychádza nielen z estetického hľadiska, ale samozrejme aj z funkčného. Vo fáze návrhov je potrebné určiť, akú funkciu má mať zimná záhrada a potom vybrať správny materiál. Na výber sú tri dostupné materiály: hliník, železo a drevo. Najpredávanejším typom sú hliníkové zimné záhrady. Vyhrávajú predovšetkým vďaka svojej odolnosti, dlhej životnosti a nenáročnej údržbe. Bez ohľadu na výber materiálu, musí zimná záhrada spĺňať bezpečnostné normy, ktoré presne určujú, ako musí byť skontštruovaná, aby odolala zaťaženiu snehom ale aj náporom vetra. S návrhom zimnej záhrady si nechajte poradiť od odborníkov, ktorí sa na zimné záhrady špecializujú. Nájdete ich na stránke https://www.terasa-snov.sk/. Poradia s výberom a pripravia cenovú kalkuláciu.