Zatemňovacie rolety na mieru podľa vašich predstáv

Svit mesiaca, pouličné lampy alebo okolo idúce autá. Časť z toho možno je romantika, no určite nie v takom prípade, že potrebujete ráno skoro vstávať a vplyvom osvetlenia sa nedá ani zaspať. Ak už nepomáhajú bežné závesy a presťahovanie nábytku neprichádza do úvahy, ďalšou a veľmi efektívnou možnosťou sú zatemnovacie rolety. Zatemňovacie rolety môžu byť vonkajšie alebo vnútorné. Obidva druhy je možné namontovať na ktorékoľvek okno, aj keď pri tých vonkajších je niekoľko výnimiek. Vonkajšie zatemňovacie rolety, alebo aj predokenné rolety majú niekoľko výhod – sú jednoducho ovládateľné, poskytujú ochranu pred vniknutím cudzích osôb, dajú sa krásne zladiť s farbou okna, majú okrem protisvetelnej aj protihlukovú ochranu, majú termoregulačný a ochranný efekt a okrem toho aj možnosť elektrického ovládania.

Druhy zatemňovacích roliet

Štýlové zamnovacie rolety na vonkajšie okná
Výber zatemňovacích roliet – na čo si dať pozor?

Niektoré druhy predokenných roliet sa montujú pri stavbe domu a inštalujú spolu s oknom. Môžu byť podomietkové, teda po ich zrolovaní nie je vidieť, že máte inštalované takéto rolety. Pre tých, ktorí chcú inštalovať vonkajšie rolety dodatočne je možnosť ich jednoducho namontovať nad okno s tým, že po inštalácii bude vidieť akási skrinka, kde sa roleta skryje. Vonjakšie rolety je možné inštalovať na akékoľvek okno, či už je to malé, strešné alebo terasové. Druhou možnosťou inštalácie roliet sú vnútorné rolety. Tie už súčasný trh ponúka jednofarebné alebo aj v kombinácii noc a deň. To znamená, že pre deň je tkanina, z ktorej sú vyrobené ľahšia a pretkávaná v pásikoch cez ktoré dobre prejde denné svetlo ale na druhej strane neoslňuje. Pre noc sa potom dajú použiť len celé tkané rolety. Tieto rolety je možné zakúpiť v rôznych pastelových farbách, dokonca aj vzorované. Môžu krásne dopĺňať interiér a zabezpečia jedinečnú atmosféru.

Práca pre odbornú firmu

Zatemňovacie rolety, nech už si vyberiete ktorékoľvek vám príde namontovať odborná firma, po výbere farebného prevedenia po presnom premeraní okien. Inštaláciu v každom prípade prenechajte odborníkom, ktorí majú dostatočné skúsenosti a vedomosti o tejto montáži. Ak hľadáte firmu, ktorá by vám ponúkla a namontovala zatemňovacie rolety, navštívte nasledujúcu stránku a získate tak viac informácií: https://www.moje-rolety.sk/.