Výživné kuracie mäso – trúfnete si na recepty z neho?

Kuracina je na našich tanieroch už od nepamäti. Sliepky rozhodne nechováme iba kvôli vajíčkam, i keď aj tie majú v našich jedálničkoch opodstatnenie. Kuracie mäso poskytuje človeku množstvo živín, ktoré by z rastlinnej stravy získaval iba ťažko. Ak ste nadšeným športovcom, určite viete, že konzumáciou kuraciny si zabezpečíte bohatý prísun bielkovín a ďalších vitamínov, ktoré sú pre športovca nevyhnutné. Ide o veľmi chudé mäso, a tak je vhodné aj pri redukčnej diéte. Navyše s ním v kuchyni môžete majstrovať a vymýšľať rôzne jedlá. Poďte sa spolu s nami pozrieť, aké sú najčastejšie recepty z kuracieho mäsa. Snáď najtradičnejším jedlom v našich končinách je kurací vývar. Býva na nedeľných stoloch mnohých z nás a to je dobre.

Kuracina od polievky až po hlavné jedlá

Kuracie mäso a zemiaky

Prílohy ku kuraciemu mäsu

Silný kurací vývar má totiž blahodárne účinky na naše zdravie. Pomáha pri chrípke, zápale dýchacích ciest či napríklad aj pri angíne, kedy prehĺtanie jedla dokáže narobiť veľké problémy. Kurací vývar sa pripravuje prevažne z kostí a kože, a práve to je dôvod, prečo je taký silný a zdravý. Kuracie mäso si však našlo svoje miesto aj v hlavných jedlách. Čo tak dať si v nedeľu na obed chrumkavý kurací rezeň? Alebo máte väčšiu chuť na smotanový kurací perkelt s domácimi haluškami? Tieto recepty rozhodne nikdy neomrzia, a napriek tomu, že môžeme vidieť prísun novým nápadov z oblasti kuchyne zo zahraničia, tieto naše slovenské jedlá zostávajú stále v našich jedálničkoch i srdciach.

Diétne jedlá pripravované z kuracieho mäsa

Poďme sa teraz spoločne pozrieť na recepty, ktoré sa z kuracieho mäsa dajú pripraviť v prípade, že sa snažíte zhodiť nejaké to kilo. Kuracina je pri redukčnej diéte ideálna, pretože má nízky obsah tuku a zároveň je bohatá na bielkoviny, ktoré sú potrebné pri premene tukov na svaly. Najobľúbenejšou voľbou sú rôzne šaláty s kúskami grilovaných kuracích pŕs. Šalát si môžete pripraviť akokoľvek, s vašou obľúbenou zeleninou. Potom už stačí pripraviť iba chutný dresing a nakrájať kúsky kuracieho mäsa. Kuracinu si môžete pripraviť iba tak na vode a podávať s ryžou, zemiakmi či grilovanou zeleninou. Jedlo si ochuťte podľa vlastných predstáv. Všetko o kvalitnom kuracom mäse nájdete na webovej stránke http://www.kurakralovske.sk.