Vlastný murovaný bazén má množstvo výhod

Pokiaľ vlastníte rodinný dom s pomerne veľkou záhradou, pravdepodobne uvažujete nad tým, že by sa vám hodil bazén. V letných mesiacoch predstavuje veľkého pomocníka i luxus, ktorý si jednoznačne zaslúžite. Mať vlastný bazén znamená, že ho môžete využívať kedykoľvek sa vám zachce a navyše sa oň nemusíte deliť s neznámymi ľuďmi. Trh s bazénmi je však pomerne široký. Za totálnu jednotku sa jednoznačne považuje murovany bazen. Práve ten sa totiž vyznačuje tými najväčšími kvalitami. Kto hľadá bazén, ktorý bude funkčný aj po pár rokoch, viac sa rozhodovať nemusí. Ten murovaný mu totiž dokáže túto požiadavku splniť do bodky. Je plne zapustený do zeme vďaka pevnej betónovej konštrukcii.

Murovaný bazén je klasika

Murovany bazen v hoteloch
Interiérový murovaný bazén

Tá je veľmi odolná, no i napriek tomu sa ešte na nej nachádza fólia, ktorá slúži ako povrchová úprava. Je odolná voči UV žiareniu i plesniam. Pokiaľ predsa len budete musieť po rokoch na tomto bazéne niečo meniť, tak potom je to fólia, ktorá až takú životnosť nemá. Výhodou murovaného bazéna je to, že pri jeho stavbe nie ste obmedzený veľkosťou ani tvarom. Môžete si postaviť bazén podľa vlastných predstáv a bez obmedzení. Je v ňom takisto možné regulovať teplotu vody, čo znamená, že ho môžete využívať celoročne. Skvelé, čo poviete?

Murovaný bazén – čím väčší, tým nákladnejší

Je pravdou, že bazén ako taký určite nie je zadarmo. Jedna vec je jeho kúpa, v prípade murovaného bazénu stavba, no druhá vec je jeho prevádzka. Cena sa samozrejme odvíja najmä od toho, aký veľký bazén chcete mať na svojej záhrade. Na jeho výstavbu sa spotrebuje viac materiálu, no bude doňho potrebné napustiť aj viac vody. Tú je okrem toho nutné pravidelne filtrovať a čistiť, pretože sa do nej z okolitého prostredia vedia dostať rôzne nečistoty. Prevádzka bazéna vás teda bude stáť nielen peniaze, ale aj čas. Pokiaľ murovaný bazén zanedbáte, nečakajte, že bude každý rok vyzerať ako nový. Naopak, dôkladná starostlivosť sa vám vráti. Túžite po murovanom bazéne? Niet sa čomu čudovať. Je totiž špičkou medzi bazénmi. Viac informácií o murovanom bazéne sa dozviete na webovej stránke http://exterierstav.sk/.