Trpí vaše dieťa tupozrakosťou? Viete mu pomôcť

Niekedy sa sami seba pýtame, prečo práve naše dieťa. Na dieťa sa vie nalepiť akákoľvek choroba, ktorá sa ale riadnym a poctivým prístupom dá odstrániť. Takouto chorobou je aj tupozrakosť, teda jednoducho povedané choroba jedného oka. Ak vaše dieťa trpí tupozrakosťou, v tomto článku vám prinesieme pár tipov a rád, ako viete v pohodlí domova pracovať s touto chorobu. Choroba jedného oka, alebo choroba lenivého oka, to sú všetko sekundárne názvy choroby s názvom tupozrakosť. Táto choroba, už podľa jej názvov, je choroba, kedy mozog jednoducho povedané ignoruje jedno oko. Toto ignorované oko teda nepracuje správne, nevyhodnocuje situáciu správne a teda dieťa ho prestáva používať.

Čo to vlastne tupozrakosť je?

Tupozrakosť a spôsoby liečby
Čítanie s tupozrakosťou

Tupozrakosť sa prejavuje viacerými spôsobmi, napríklad tým, že oko ubieha, teda jedno oko tzv. škúli, prípadne dieťa naráža do dverí, alebo do steny, pretože sa nevie dobre orientovať v priestore. Toto sú všetko príznaky, či prejavy tupozrakosti. S touto chorobou však viete bojovať a to tak, že ju viete aj úplne odstrániť.

Ako sa dá s touto chorobou bojovať?

V prvom rade, ak máte podozrenie, že zrak vášho dieťaťa nie je v poriadku, je potrebné navštíviť lekára, ktorý toto ochorenie buď vyvráti, alebo potvrdí. Ihneď po potvrdení ochorenia, začne lekár vykonávať prvé kroky k odstráneniu ochorenia. Prvým, základným krokom je docieliť to, aby mozog začal s poškodeným okom spolupracovať, teda vytvoriť impulz, ktorý lenivé oko preberie a donúti pracovať. A to sa dá tak, že zdravé oko si na určité obdobie oddýchne a vaše dieťa bude používať práve to oko choré. A to tak, že zdravé oko sa prekryje a dieťa bude nosiť okuliare, ktoré mu budú s chorobou pomáhať. Okrem tejto liečby, viete vaše dieťa stimulovať k používaniu oka aj doma, a to napríklad omaľovánkami, chodením po tenkých čiarach, hádzania na kôš a podobne. Takéto podobné typy úloh, podnecujú oko vášho dieťaťa k tomu, aby začalo vnímať okolie a začalo správne pracovať. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo to tupozrakosť je, prípadne sa chcete dozvedieť viac o tom, ako sa dá s touto chorobou, či ako sa dá úplne ju odstrániť, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.ivio.clinic/ocnymagazin/chcem-vediet-viac/tupozrakost-ked-mozog-ignoruje-jedno-oko/