Štvrtý najvyšší vodopád na Slovensku, viete ktorý to je?

Máte chuť na príjemnú prechádzku a fascinuje vás pohľad na vodopád? Slovensko je krajinou, ktorá ponúka veľké množstvo vodopádov. Šútovský vodopád patrí medzi vodopády na slovensku a ide o štvrtý najvyšší vodopád Slovenskej republiky. Prístup k nemu nie je vôbec náročný a ak sa k nemu vyberiete v letných mesiacoch, svoju prechádzku môžete zakončiť kúpaním sa v Šútovskom jazere, ktoré patrí medzi veľmi obľúbenú destináciu kúpania sa obyvateľov Šútova, ale aj okolitých miest a dedín. Ako sme už spomínali jeden z vodopádov na Slovensku sa nachádza v obci Šútovo, ktorá sa nachádza kúsok od mesta Ružomberok a kúsok od mesta Martin. Orientačný bod, pri ktorom zabočíte do obce Šútovo, je motorest Rieka. Vodopády na slovensku sú vytvárané rôznymi prameňmi.

Bližšie informácie o Šútovskom vodopáde

Vodopády na Slovensku a ich návšteva s deťmi

Krásny vodopád v Šútove

Šútovský vodopád je tvorený Mojžísovým prameňom. K vodopádu sa dostanete po asfaltovej ceste, keď prejdete k miernemu stúpaniu budete pokračovať po kamenistej ceste. Táto prechádzka je určená aj pre rodiny s deťmi, takže sa nemusíte báť žiadnej náročnej alebo ťažko dostupnej trasy. Trasu, ktorou pôjdete hore k vodopádu využijete aj na cestu späť. Mnohé vodopády na slovensku môžete navštíviť aj počas zimných mesiacov, a Šútovský vodopád k vôbec nie je výnimkou. Je dostupný v každom ročnom období, avšak je samozrejmé, že v zimných mesiacoch sa treba na prechádzku prichystať kvalitnejšie a zodpovednejšie. Ak  absolvujete prechádzku na vodopád v letných mesiacoch, môžete sa osviežiť v Šútovskom lome, ktorý je veľmi obľúbený medzi domácimi obyvateľmi. Ide o lom, v ktorom nájdete krásnu modrú vodu obkolesenú krásnymi prírodnými úkazmi.

Tip od nás

Slovensko je bohaté na prírodné krásy, či už hovoríme o jaskyniach, riekach, vodopádoch, jazerách, termálnych prameňoch, lesoch alebo o iných prírodných úkazoch a preto je veľká škoda ak sa o nich nedozviete viac. Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko vám vodopády na slovensku môžu ponúknuť, alebo chcete zistiť aké vodopády na slovensku máme, prípadne o iných vodných zdrojoch ako sú napríklad termálne pramene, rieky a podobne, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti http://nasavoda.sk/.