Prístrešok na drevo – miesto kde ukladať drevo počas celého roka

V rodinných domov sú čoraz viac v obľube krby, kachle, krbové jednotky a podobne. Každý si rád posedí pri zapálenom ohni so šálkou čaju či pohárom vína. Tento druh vykurovania je obľúbený vďaka rýchlemu vykúreniu miestnosti, v prípade kachlí aj dlho udržia teplo. No každý, kto toto zariadenie vlastní vie, že na takéto pekné chvíle sa treba začať chystať už v lete. V prvom rade je potrebné nachystanie dreva. Drevo sa dá chystať už od jari, lenže treba mu nájsť miesto, kde ho ukladať. A to nie je až také jednoduché. Drevo by malo byť uložené tak, aby sa vetralo, ale zasa aby sa úplne nerozsušilo. Aby nezavadzalo v záhrade, aby bolo zakryté a takýmto spôsobom chránené pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi. Takže ak nemáte dreváreň, či inú hospodársku budovu, v ktorej by ste ho mohli skladovať, zákonite potrebujete prístrešok na drevo. Prístrešok na drevo môže byť zhotovený z rôznych materiálov, v rôznej veľkosti.

Veľkosť a farebné prevedenie

Prístrešok na drevo pre každú záhradu
Stavba prístrešku na drevo

Prístrešok na drevo môže byť zhotovený z rôznych materiálov, v rôznej veľkosti. Je možné vytvoriť malé príručné prístrešky vhodné napríklad na terasu alebo k vchodovým dverám aby drevo bolo „po ruke“. Taktiež je možné urobiť vysoký prístrešok, ktorý môže byť samostojaci alebo ho môžete umiestniť ku záhradnému domčeku alebo ku plotu. Podľa druhu použitého materiálu môže byť prístrešok zhotovený z bezúdržbových ľahkých materiálov vo farbe dizajnovo príslušnej k dverám či garáži alebo môže byť drevený, na uloženie väčšieho množstva dreva. Konštrukčne je prístrešok riešený tak, že má pevnú podlahu a strechu, ktorá uložené drevo chráni pred poveternostnými podmienkami. Bočné strany tvorí buď pevná plocha alebo len stĺpiky, podľa priania a predstáv klienta.

Cena a vypracovanie cenovej ponuky

Prístrešok na drevo možno vyrobiť z rôznych materiálov v rôznych farbách. Po zaslaní požiadavky o vypracovanie cenovej ponuky spoločnosť so záujemcom skontaktuje, garantuje bezplatnú obhliadku na mieste, kde si s klientom dohodnú veľkosť prístrešku, materiál, farbu a podobne, na základe čoho bude vypracovaná cenová ponuka. Ceny sa vypočítavajú podľa platného cenníka. Bližšie informácie nájdete na https://www.top-pristresky.sk/. S konečným riešením, zostrojením budete určite spokojní.