Poznáte tieto prírodné zaujímavosti o Slovensku?

Každý hrdý Slovák nám dá určite za pravdu, že Slovensko je krásna krajina bohatá na prírodné krásy. Nakoniec o tom svedčí aj fakt, že každoročne u nás vítame veľké množstvo zahraničných turistov, ktorí si tieto krásy prišli pozrieť osobne. Takmer na každom kúsku našej krajiny nájdeme niečo, čo rozhodne stojí zato vidieť. Ak si myslíte, že jediným lákadlom sú Vysoké Tatry, ste na omyle. Máme tu toho oveľa viac. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, ktoré prírodné zaujímavosti o Slovensku sa naozaj oplatí vidieť. Fascinujú vás skaly? V tom prípade si teraz určite prídete na svoje. Počuli ste už o Belinských Skalách? Nachádzajú sa v okolí Lučenca a sú skutočným unikátom. Od roku 1993 sú vyhlásené za prírodnú pamiatku.

Zaujímavosti o Slovensku – netradičné skaly

Zaujímavosti o Slovensku si obľúbite
Na Slovensku máme množstvo zaujímavosti

Vznikli tu naozaj nádherné skalné veže a rokliny, ktoré sa pôsobením gravitácie a zvetrávania menia. Takéto zaujímavosti o Slovensku ste asi nečakali, čo poviete? Možno vás tiež zaujme Skalný hríb s názvom Čertova skala, ktorý sa nachádza v obci Budča. Ide o obrovský andezitový balvan, na ktorom sa s radosťou fotia návštevníci. Ak sa k nemu vyberiete, pripravte sa na pomerne strmý chodník. Určite nie poslednou prírodnou zaujímavosťou o Slovensku je Hričovská skalná ihla. Má približne 10 metrov a ide o pozostatok väčšieho brala. 

Navštívte naše hory i jaskyne

Nech už sa rozhodnete navštíviť akúkoľvek prírodnú pamiatku u nás na Slovensku, vedzte, že to rozhodne bude stáť za to. Mnohí na objavovanie zaujímavostí o Slovensku využívajú predĺžené víkendy, ubytujú sa v hoteli a zároveň využijú služby wellness. Ak vás turistika až tak veľmi neláka, nezúfajte. Vyskúšajte navštíviť naše krásne jaskyne či iné prírodné pamiatky. Ich návšteva nie je náročná a zvládne ju aj starší človek. Jaskyne je najideálnejšie navštíviť v letných mesiacoch a vysokých teplotách. Nižšiu teplotu v jaskyni totiž určite oceníte. Leto nie je jediné ročné obdobie, kedy sa oplatí objavovať zaujímavosti o Slovensku. Nech už sa vyberiete v ktoromkoľvek ročnom období, určite nájdete niečo, čo sa oplatí navštíviť alebo vidieť. Objavujte Slovensko a spolu s ním naše poklady, o ktorých mnohí ani len netušia. Viac sa o nich dozviete na webovej stránke https://slovander.sk/