Potrebujete položiť dlažby alebo obložiť steny? Obkladač Bratislava je vám vždy k dispozícii

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne či inej miestnosti vo vašej domácnosti? Alebo staviate novú nehnuteľnosť a hľadáte niekoho, kto vám pomôže s oblasťou kladenia dlažieb či obkladov? Pokiaľ áno, obkladač Bratislava vám s radosťou pomôže. Nech už sa jedná o rekonštrukciu, alebo o práce pri výstavbe novej nehnuteľnosti, na tom nezáleží, obkladač Bratislava si poradí so všetkým. Ide o služby, ktoré vykonávajú skúsení odborníci, s ktorých prácou a prístupom budete zaručene spokojní. Obkladačské práce je možné vykonávať celoročne, počas každého ročného obdobia. Chcete zrenovovať svoju kúpeľňu, no prerábku odkladáte, pretože sa chcete vyhnúť neporiadku z prachu v celej domácnosti? Obkladač Bratislava má pre vás riešenie. Pokiaľ plánujete výmenu obkladov či dlažieb, existuje spôsob, ako to urobiť aj bez potreby vysekávania starých obkladov.

Jednoduché riešenie pri rekonštrukcii

Obkladač Bratislava s praxou
Výber obkladača v Bratislave

Funguje to tak, že na staré obklady sa nalepia nové. Takýmto spôsobom ušetríte čas, energiu a peniaze, ktoré by bolo potrebné investovať do odstránenia starých obkladov. Pri tomto postupe je potrebné vykonať pár krokov predtým, než sa na pôvodný obklad nanesie nový. Najskôr sa odstránia prípadné uvoľnené staré kachličky, následne sa voľné miesta, ktoré po nich zostali vyplnia opravnou hmotou. Ďalším krokom je vyčistenie starého obkladu a nanesenie prvej vrstvy hmoty, ktorá sa nechá zaschnúť. Potom je na požadované miesta nanesené lepidlo, na ktoré sa umiestnia nové obklady. Po 24 hodinách je lepidlo zvyčajne dostatočne zatuhnuté a následne sú škáry medzi obkladmi vyplnené škárovacou hmotou, ktorá sa nechá zatuhnúť. Obklady sa nakoniec vyčistia a práca je hotová. 

Ako si vybrať ten správny obklad či dlažbu?

Pred nákupom obkladov a dlažieb je dobré brať do úvahy viacero faktorov. Jedným z nich je napríklad ten, akú starostlivosť budú vaše nové dlažby potrebovať. Napríklad na svetlých a lesklých dlažbách budú nečistoty omnoho viditeľnejšie, než na tých tmavších a matných. Preto pokiaľ chcete venovať upratovaniu čo najmenej času, odporúčame siahnuť po takom druhu dlažby, ktorý ma matný povrch a tmavšie farby. Ďalším podstatným faktorom pri výbere je pomer ceny a kvality, to znamená, že netreba vždy siahnuť po tej najlacnejšej možnosti, ale je dobré zobrať do úvahy aj jej kvalitu. Časová a finančná náročnosť montáže dlažieb sa pri rôznych druhoch môže taktiež líšiť, na čo pri výbere určite nezabúdajte. Pre kvalitné obkladačské práce kontaktujte obkladača Bratislava na stránke https://www.obkladame.sk/.