Olej na drevo, k čomu ho potrebujete?

Drevo natreté tým správny olejom na drevo, dodá vášmu interiéru ale aj exteriéru jedinečnú atmosféru. Olej na drevo rozlišujeme podľa toho, či sa drevo nachádza v interiéry alebo v exteriéry.  Do interiéru by ste mali použiť olej ktorý je zdravotne neškodný, s dlhotrvajúcou ochranou a mal by udržiavať prirodzenú elasticitu dreva. Takýto produkt by mal byť vyrobený na báze prírodných olejov. Pri exteriéry by ste mali myslieť na extrémnejšie podmienky a teda aj zvoliť iný olej na drevo ako do interiéru. Drevo má svoje prirodzené vlastnosti, na základe ktorých sa mení, preto je potrebné ho ošetrovať olejom na drevo. Olej na drevo chráni drevo pred plesňami, hmyzom, vlhkosťou ale aj UV žiarením.  Ak chcete dosiahnuť najlepšie ošetrenie dreva prostredníctvo oleja na drevo, siahnite vždy len po tých najkvalitnejších olejoch na drevo, aby ste dosiahli čo najvyššiu efektívnosť zo strany oleja.

Olej na drevo a záhradný stôl

S farebným olejom na drevo nič nepokazíte

Olej na drevo – interiér, exteriér

Aký olej máte použiť na drevo sa líši tým, že interiérové drevo potrebuje iný olej ako drevo exteriérové. V interiéry vám stačia aj nie tak príliš agresívne oleje, pretože drevo je v suchu, je dnu a teda nie je vystavené vonkajším vplyvom ako sú napríklad dážď, sneh, slnko a podobne. Pri dreve, ktoré je v exteriéry, potrebujeme používať vysoko kvalitný olej na drevo, pretože takéto drevo je vystavené vonkajším vplyvom cez leto aj cez zimu.

Ako postupovať pri olejovaní dreva?

Ak idete použiť olej na drevo, presvedčte sa, že je drevo dostatočne opracované a teda je hladké, oprášené. Drevo následne očistite od mastnôt a potom ho vysušte. Až na takto opracované drevo môžete použiť olej na drevo. Zdôrazňujeme však, že by ste mali použiť kvalitný olej na drevo. Pred samotným použitím oleja ho premiešajte, nanášajte ho handrou. Ak chcete použiť iný spôsob nanášania oleja na drevo, môžete použiť buď štetec, špachtľu alebo môžete drevo olejovať striekaním alebo ponáraním. V prípade, že máte záujem sa dozvedieť viac o použití oleja na drevo, príp. o inom opracovávaní dreva, ale aj celkovo o dreve, neváhajte sa obrátiť na internetové stánky spoločnosti https://carodreva.sk/.