Nová strešná krytina by mala byť pýchou vášho domu

Snáď neexistuje univerzálna odpoveď na to, aká strecha sa hodí na váš dom či nehnuteľnosť. Je potrebné myslieť na to, že každý dom je iný, a tak bude aj strecha závisieť od rôznych faktorov. Dôležité je však vedieť, že strecha by mala byť vyrobená z odolného materiálu. To znamená, že by sa nám určite po dvoch či piatich rokoch nemala začať rozpadávať a robiť podobné problémy. Pokiaľ sa tak stane, je to znakom toho, že ste nemali šťastnú ruku pri výbere. Trh so strešnými krytinami je pomerne široký, no výber nemusí byť vôbec zložitý. Prečítajte si, aká strešná krytina je najpoužívanejšia a najžiadanejšia v našich končinách. 

Betónová a keramická strešná krytina sú stále jednotkami na trhu

Typy strešnej krytiny

Ak ste sa už o výber strešnej krytiny začali zaujímať, určite ste v mnohých predajniach a tiež na internete narazili na fakt, že keramická a betónová strešná krytina patria medzi to najlepšie, čo môžete dopriať svojej streche. My tento fakt môžeme iba potvrdiť. Môže za to hneď niekoľko ich vlastností. V prvom rade ide o vysokú odolnosť voči poveternostným podmienkam. Či už na ne sneží alebo padajú krúpy, vedzte, že to ich kvalitu nijako neovplyvní. Navyše sa vyznačujú veľmi dobrou zvukovou izoláciou, čo sa napríklad v prípade plechovej strešnej krytiny rozhodne povedať nedá. Novodobé technológie a výrobné postupy zabezpečujú stálosť farieb. Je teda jedno, či na strechu celoročne svieti slnko alebo padá dážď. Ich farba zostane dlhé roky taká, ako na začiatku. Výrobcovia si v súčasnosti dávajú záležať na tom, aby uspokojili požiadavky všetkých zákazníkov, a tak vyrábajú keramické i betónové strešné krytiny v rôznych tvaroch a farebných prevedeniach. 

Ani keramická a betónová strešná krytina však nie je vhodná na všetky typy striech

Ak ste sa pri čítaní predchádzajúcich riadkov potešili, ešte vás na chvíľu zastavíme. Pred samotným výberom strešnej krytiny je potrebné poznať charakter nehnuteľnosti. Ide totiž o to, že keramická a betónová strešná krytina sa radia medzi ťažké krytiny. To znamená, že ich váha je naozaj veľká a v prípade rekonštrukcie starých domov sa rozhodne neodporúča použiť ju. Takýto typ strechy by mohol výrazne zaťažiť konštrukciu a v konečnom dôsledku narušiť statiku domu. Všetky potrebné informácie o strešných krytinách nájdete na webovej stránke https://krytina.sk/.