Nezameniteľný mladinový koncentrát Mangrove Jack

Začiatočníkovi v oblasti varenia piva je dobre známy pojem mladinový koncentrát. Vďaka kvalitnému mladinovému koncentrátu si totiž dokáže v pohodlí domova uvariť až 23 litrov piva. Navyše mladinový koncentrát Mangrove Jack sa vyznačuje neobvyklou kvalitou a jedinečnou chuťou. Táto značka tiež ponúka množstvo pivných štýlov, takže na svoje si príde aj ten najnáročnejší milovník piva. Aj vás zaujalo domáce varenie piva a chceli by ste si to vyskúšať vo vlastnej kuchyni? Nie je nič jednoduchšie a v nasledujúcich riadkoch sa dočítate čo všetko na to potrebujete. Najjednoduchší spôsob ako si pripraviť domáce pivo je z mladinového koncentrátu. Tento spôsob varenia je vhodný pre všetkých začiatočníkov, ktorý s varením začínajú a chcú sa dostať do tajov piva.

Mladinový koncentrát Mangrove Jack a ďalšie suroviny potrebné na varenie piva

Veľké pivoNa prípravu piva z mladinového koncentrátu budete teda potrebovať: fermentačnú nádobu, mladinový koncentrát, kvasnú zátku, sklenené fľaše, dezinfekciu, kvasný cukor a pivné kvasinky. Všetky potrebné ingrediencie a sortiment prináša internetový obchod www.Domáci-pivovar.sk, kde si môžete vybrať z rôznych variant a to domáci pivovar Basic, domáci pivovar Basic plus a domáci pivovar Deluxe. Každá z týchto variant obsahuje sortiment potrebný na varenie piva a tiež je k dispozícii aj mladinový koncentrát Mangrove Jack alebo aj inej značky. Na kvasenie piva je však potrebné použiť kvasný cukor maltózu alebo dextrózu v žiadnom prípade nepoužívajte klasický kryštálový cukor. S použitím kryštálového cukru by sa všetok objem piva pokazil a pivo by nebolo vôbec pitné. Pivné kvasinky bývajú umiestnené pri každom mladinovom koncentráte pod vrchnákom. Pivné kvasinky sú potrebné použiť z toho dôvodu, aby správne prebehlo primárne aj sekundárne kvasenie piva. Pričom primárne kvasenie piva prebieha vo fermentačnej nádobe a sekundárne kvasenie prebieha v sklenených fľašiach. Najlepšie bude ak zvolíte fľaše z hnedého skla. Ak nemáte dostatočný počet hnedých sklenených fliaš môžete použiť aj priesvitné sklenené fľaše alebo PET fľaše. Voda, ktorú použijete na prípravu piva by mala byť kvalitná z vodovodného kohútika alebo balená zo supermarketu. Na väčšine územia Slovenska však máme kvalitnú vodu, čiže by sa pivo nemalo pokaziť. Dezinfekcia je potrebná na to, aby sa všetko čo príde do kontaktu s pivom poriadne vyčistilo. Ak by ste tento krok preskočili pivo by sa mohlo ľahko pokaziť.

Potrebný sortiment na domáce varenie piva nájdete na internetovej stránke www.Domáci-pivovar.sk. Okrem sortimentu tam nájdete aj zaujímavé články o pive a rôzne tipy a triky aby sa pivo podarilo.