Najkvalitnejšia zrnková káva z celého sveta

Káva je hneď po vode druhým najpopulárnejším nápojom na svete. Tento prívlastok si vyslúžila oprávnene. Jej tajomstvo spočíva vo vyváženej horkastej chuti, intenzívnej aróme a nezameniteľnej vône. Okrem dokonalého pôžitku z vychutnávania kávy sa do nášho tela dostane aj dávka kofeínu, ktorý má povzbudzujúce účinky a tiež množstvo antioxidantov, ktoré majú priaznivý vplyv na náš organizmus. Nie je však káva ako káva. Každému z nás chutí iná, no za najkvalitnejšiu kávu sa považuje čerstvo pražená zrnková káva. Pri výbere kávy sa v prvom rade pozeráme na značku kávy. Káva talianskej spoločnosti Segafredo Zanetti má dlhoročnú tradíciu v pražení kávy a radí sa medzi svetovú špičku v predaji kvalitnej kávy.    

Čo ovplyvňuje kvalitu kávy

Zrnková káva vonia výborne

Zrniečka kávy

Na kvalite kávy má vysoký podiel jej pestovanie, zber, spracovanie, praženie a následne aj balenie. Celý tento proces je pomerne dlhý a náročný. V zásade rozlišujeme dva základné druhy kávovníkov, arabiku a robustu. Každý druh tohto stromu si vyžaduje špecifické podmienky na pestovanie a tiež veľké skúsenosti farmárov. Spoločnosť Segafredo Zanetti si zakladá na tom, aby zrnková káva, predávaná pod ich značkou, ale aj celý ostatný sortiment káv a čajov bol v prémiovej kvalite. Prémiová zrnková káva, ktorú ponúka svojím spotrebiteľom pochádza prevažne z plantáží v Brazílii, Kostarike a na Havaji, kde sú veľmi dobré podmienky pre pestovanie kávy. Proces praženia kávových zŕn výrazne ovplyvňuje kvalitu kávy. Každý spracovateľ má svoje postupy pri pražení. Táto časť spracovania si vyžaduje určité zručnosti pražiara. Spoločnosť Segafredo Zanetti má vlastný štýl praženia kávy, ktorý vďaka technologickým inováciám neustále zdokonaľuje. Vlastní 15 pražiarní po celom svete. Počas praženia sa pri teplote 220°C mení farba zelených zŕn kávy na hnedú. Pre uchovanie čerstvosti a vône čerstvo upraženej zrnkovej kávy je potrebné vhodne ju zabaliť. Spoločnosť Segafredo Zanetti používa na balenie kávy špeciálne obaly s ventilom, ktoré neprepúšťajú dnu kyslík. Mletá káva sa balí vákuovo.

Čo je výnimočné na spoločnosti Segafredo Zanetti?

Spoločnosť Segafredo Zanetti ponúka svojim spotrebiteľom, okrem kvalitných certifikovaných káv, čajov a doplnkového sortimentu aj ponuku služieb. Nielenže prevádzkuje vlastné kaviarne na Slovensku, ale aj poskytuje kurzy pre baristov v škole kávy Segafredo.

Základné informácie o spoločnosti Segafredo Zanetti SR  spol. s r.o.

Sídlo spoločnosti: Trnavská cesta 50, 821 02 Bratislava 2

Telefónny kontakt: +421 244 63 2341

E-mailový kontakt: info@segafredo-zanetti.sk

DIČ: 34151273