Moderné solárne panely – čo od nich môžete očakávať?

Chystáte sa postaviť nový dom pre svoju rodinu a uvažujete nad tým, čím budete vykurovať v zime? Nuž, existuje veľké množstvo spôsobov, ako priniesť teplo do domova. Niektoré sú finančne výhodné, no nie príliš praktické, iné sú zase predražené, ale pohodlne sa obsluhujú. Ak hľadáte kompromis medzi týmito dvoma alternatívami, možno by ste sa mali zamyslieť nad solárnymi panelmi. Ide o čerpanie energie zo slnka, ktoré sa dá efektívne premeniť na teplo. Solarne panely nie sú vo svete ničím novým, no v našich končinách sú ľudia voči nim ešte stále príliš skeptickí. Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako fungujú a aké sú ich hlavné výhody. 

Aké podmienky je potrebné spĺňať pri solárnych paneloch?

Solarne panely a ich cena
Podmienky na solárne panely

Ak si myslíte, že solárne panely sú vhodné pre akýkoľvek typ nehnuteľnosti, ste na omyle. Existujú totiž parametre, ktoré je potrebné spĺňať. Ide hlavne o orientáciu strechy. Je vám asi jasné, že pokiaľ je strecha orientovaná na málo slnečnú stranu, solárne panely budú zachytávať teplo zo slnka iba v minimálnom množstve. Za najideálnejšiu stranu sa považuje južná. Aj iné strany sú vhodné, no v tom prípade musíte počítať so stratami. Ďalej tu máme sklon strechy. Čo sa týka Slovenska, ten najvhodnejší sklon je v rozmedzí od 32° do 35°. Dajú sa namontovať aj na rovné strechy, kedy je možné solárne panely trochu zdvihnúť. Medzi rovnako dôležité faktory patria veľkosť strechy a typ krytiny. Pokiaľ si sami neviete poradiť s tým, čo sú solárne kolektory pre vás to pravé, nechajte si poradiť od odborníkov, ktorí sa tejto téme venujú na profesionálnej úrovni. 

Hlavné výhody solárnych panelov

Pokiaľ je váš solárny systém navrhnutý s ohľadom na všetky dôležité faktory, dokážete ušetriť slušné množstvo finančných prostriedkov. Niektorí uvádzajú od 40 do 75 percent, čo je naozaj slušné. Solárne panely sa navyše považujú za veľmi ekologické, pretože slnečná energia patrí medzi nevyčerpateľné zdroje energie. Pokiaľ teda presadzujete zdravý životný štýl a ochranu našej vzácnej planéty, pravdepodobne ste si práve vybrali svoj nový zdroj vykurovania domácnosti. Myslite na našu prírodu i budúcnosť našich detí a zvoľte si ekologické vykurovanie. Viac sa o solárnych paneloch dozviete na webovej stránke https://www.viessmann.sk/.