Krytina, ktorá vašu nehnuteľnosť nesklame

Strešná krytina predstavuje jednu z najdôležitejších častí stavby. Hlavnou úlohou strešnej krytiny je poskytovať stavbe, ale aj samotným obyvateľom ochranu. Stavbe poskytuje ochranu pred počasím (vietor, slnečné žiarenie, dážď, sneh či chlad), avšak mať strechu nad hlavou je snom každého z nás. Vďaka streche a krytine sa cítime bezpečne a máme svoje zázemie, kam sa vždy radi vraciame na načerpanie nových síl. Bez krytiny by nám do domácnosti zatekalo, fúkalo, či snežilo. Krytina je teda dôležitým prvkom každej stavby. Nie je však krytina ako krytina. Niektoré krytiny sú v porovnaní s inými menej kvalitné. Ako by sme pri výbere skutočne kvalitnej strešnej krytiny mali postupovať?

Kvalitná krytina je to, čo potrebuje každá stavba

O tom, že výmena krytiny je skutočne nákladná netreba hovoriť. Ak sa rozhodneme strechu zrekonštruovať a vymeniť starú strešnú krytinu za novú očakávame, že táto investícia bude na niekoľko desiatok rokov, nie len na pár rokov. Životnosť a kvalitu strešnej krytiny určuje jej správny výber. Na trhu už máme na výber z viacerých strešných krytín. Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt stresna krytinaKaždá strešná krytina je však špecifická a má iné vlastnosti. Treba však mať na pamäti, že nie každá strešná krytina je do určitej oblasti vhodná. Ak vás určitý typ krytiny zaujal a boli by ste radi, ak by sa aj vaša stavba týmto typom krytiny pýšila, poraďte sa vopred s odborníkom, či to je skutočne dobrý nápad. Na strešných krytinách je možné vykonať aj dodatočne povrchové úpravy, ktoré zabezpečia dlhšiu životnosť strešnej krytiny. Ako príklad možno uviesť glazúrovanie (lesklá úprava) v prípade keramických strešných krytín. Lakovanie pomáha strešnej krytine zvýšiť samočistiace schopnosti  a rovnako aj zvýšiť odolnosť strešnej krytiny voči slnečnému žiareniu. V prípade betónovej strešnej krytiny sa zase používa nová úprava s názvom „duratop“, ktorá zvyšuje prirodzený čistiaci vplyv dažďa. Medzi základné druhy strešných krytín patria, už spomenutá keramická a betónová krytina, vláknocementové, plechové a bituménové krytiny. Betónová strešná krytina je charakteristická tým, že je odolná voči náhlym zmenám počasia. Vláknomocementová krytina sa vyznačuje vysokou trvanlivosť a odolávaním voči poveternostným vplyvom.

Čo pred výberom krytiny treba spraviť a kde kvalitnú krytinu zoženieme?

Prvým krokom v prípade výberu strešnej krytiny by mala byť diskusia s odborníkom. Človek, ktorý sa krytine rozumie dokáže do celej problematiky vniesť úplne iný pohľad. Okrem toho, že si vyberieme odborníka na konzultácie, títo špecialisti sa zameriavajú aj na pokrývanie krytiny. Mali by sme preto všetky budúce kroky konzultovať s človekom, ktorý nám bude novú krytinu pokladať. Ak chcete získať skutočne kvalitnú strešnú krytinu za rozumnú cenu a spoľahlivého obchodného partnera, navštívte webovú stránku www.terran.sk.