Ideálna podložka pod plávajúcu podlahu – viete ako ju vybrať?

Možno ste práve zhodnotili, že nastal ten pravý čas vymeniť starú podlahu za novú. Výber môže byť náročný, pretože dnešný trh s podlahami ponúka naozaj široké možnosti. Záleží už len od vašich preferencií a od toho, čo všetko by mala vaša nová podlaha spĺňať. Pri renovácii podlahy mnoho ľudí siahne práve po plávajúcej podlahe. Názov vám pripadá možno trošku zvláštny, no nenechajte sa oklamať. Podlaha samozrejme skutočne nepláva, jej názov vyplýva z toho, ako sa pokladá. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako takýto typ podlahy položiť a aká podložka pod plávajúcu podlahu je vhodná. Ešte predtým, ako sa pustíte do samotnej rekonštrukcie podlahy, je potrebné si uvedomiť, čo od podložky pod plávajúcu podlahu očakávate. Pravdepodobne chcete dosiahnuť dve veci.

Výber podložky pod plávajúcu podlahu je dôležitý krok

Podložka pod plávajúcu podlahu z rôznych materiálov

Ako umiestniť podložku pod podlahu?

To, aby podložka pod plávajúcu podlahu znížila hlučnosť, ktorú spôsobuje chodenie po podlahe a tiež to, aby dobre tepelne izolovala. Zároveň by mala správna podložka po plávajúcu podlahu vyrovnať povrch, na ktorý sa bude plávajúca podlaha ukladať. Je mäkká, a tým samotnú podlahu chráni. Pokiaľ sa na podlahu niečo vyleje, tekutina pravdepodobne vsiakne priamo do podložky a nedostane sa ďalej. Podložka pod plávajúcu podlahu môže byť vyrobená z rôznych materiálov. Ak si nie ste istý, ktorý je ten pravý, nechajte si poradiť od profesionálov priamo v predajni s podlahami.

Položenie plávajúcej podlahy zvládne naozaj každý

Ak ste domáci kutil a menšie stavebné práce vám nerobia žiadny problém, položenie plávajúcej podlahy bude pre vás určite hračkou. Ešte predtým, ako sa pustite do práce, overte si, či máte naozaj všetko, čo potrebujete. Ak áno, pustite sa smelo do toho. Podlahu je potrebné pripraviť – vyčistiť, usušiť, vyrovnať povrch. Po tejto fáze môžete na podlahu uložiť podložku pod plávajúcu podlahu. Potom môžete začať ukladať jednotlivé dosky. Od steny si nechajte miesto približne 2 cm. Jednotlivé dosky do seba zapadajú a tak je táto fáza pomerne rýchla. Na záver ešte okolo stien upevnite lišty, ktoré pôsobia v miestnosti veľmi pekne. No uznajte, nie je položenie plávajúcej podlahy naozaj jednoduché?

Vyberte si tú najkvalitnejšiu podložku pod plávajúcu podlahu na našej stránke https://www.kvalitne-podlahy.sk/.