Denný plán cvičenia brušných svalov

Cvičenie brušných svalov napomáha k tomu, aby vaše brucho bolo ploché, alebo aby ste dosiahli povestné „tehličky“. Pýtate sa prečo sme použili pojem napomáha? Mať ploché brucho nie je jednoduché a ide o dlhší, celkový proces, ktorý sa skladá z viacerých súčastí. Najdôležitejšou súčasťou cesty k tomu, aby mal niekto ploché brucho je strava, ktorá musí byť vyvážená, pravidelná, plná vitamínov a živín, minimálne kalorická, ale výdatná aby ste mali dostatok energie. Práve preto sú cviky na ploche brucho len takou súčasťou celého procesu. Okrem toho je dôležité, aby ste sa starali o všetky časti vášho tela, nielen o brušné svaly, vtedy budú vaše výsledky komplexné a efektívnejšie.

15 minút denne po 3 série

Cviky na ploche brucho v súčasnosti
Cviky na ploché brucho na každý deň

Tak ako vám už tento podnadpis hovorí, tento tréningový plán vám zaberie 15 minút denne pri opakovaní troch sérii. Nezabudnite však, že aby ste videli na sebe a svojom zdravotnom stave výsledky, je potrebné upraviť stravu a pridať do vášho denného plánu aj nejaký iný pohyb. Poďme na to. Na začiatku cvičenia sa zahrejeme prostredníctvom brušákov. Spravte 20 brušákov, po tri série. Pokračujeme plankom, kde v tejto polohe vydržíte 30 sekúnd a tiež tri série. Pri planku ešte ostaneme, ale nohy nebudú vystreté, ale budete ich priťahovať k telu a 10 krát každú nohu a taktiež po tri série. Cvičenie ukončujeme veslovaním, teda nohy držíme nad zemou, priťahujeme ich k telu a rukami robíme protismerný pohyb. Tento cvik opakujte 10 krát, po tri série.  

Správna technika cvičenia brušných svalov

Pri cvičení je veľmi dôležitá aj technika cvičenia. Ak vykonávate všetko tak, ako vám radia odborníci, vaša strava je ukážková, ale výsledky sa nedostavujú, môže byť problém kľudne aj v technike cvičenia. Aby bolo cvičenie efektívne a aby bolo vidno výsledky, je potrebné ho cvičiť technicky správne. Pri mnohých cvikoch si dokonca môžete viac uškodiť, ako prilepšiť. A práve preto by ste si mali naštudovať okrem toho, čo cvičiť a čo jesť aj to, ako správne technicky cvičiť. Ak sa chcete o správnom cvičení dozvedieť viac, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://inlive.sk/, kde nájdete veľa zaujímavých a zaručených tipov a rád.