Čo sú to sekčné garážové brány?

Už ste počuli o sekčných garážových bránach? Ich názov vám možno nie je známy, no určite ste sa s takýmto typom brán už niekedy stretli. Sekčné garážové brány fungujú na princípe vysúvania jednotlivých sekcií, ktoré tvoria bránu. Tieto sekcie sa vysúvajú po vodiacich koľajniciach, ktoré sú umiestnené na bočných stranách brány. Sekčná garážová brána sa po koľajniciach vysunie až po strop, vďaka čomu nebude zaberať žiadne nadbytočné miesto vo vašej garáži. To, aká hrubá bude vaša sekčná garážová brána, z akého materiálu sa bude skladať a koľko sekcií bude obsahovať záleží od viacerých faktorov, akými je napríklad výška otvoru na vstup do vašej garáže pri rodinnom dome. 

Výhody sekčných garážových brán

Sekčné garážové brány do bytovej jednotky
Benefity sekčných garážových brán

Sekčné garážové brány so sebou prinášajú niekoľko výhod a teraz si o niektorých z nich povieme viac. Jednou z nich je napríklad tá, že sekčné garážové brány majú vynikajúcu zvukovú ako aj tepelnú izoláciu a to najmä vďaka gumenému tesneniu, ktoré sa nachádza po obvode celej brány. Sekčné garážové brány sú navrhnuté tak, aby boli bezpečné a sú vybavené ochranou, ktorá zabráni zacviknutiu prstov. Sekčné garážové brány sú vyrábané z rôznych materiálov so širokou ponukou rôznych povrchov či farieb, vďaka čomu si skutočne každý vyberie takú bránu, ktorá bude jeho vkusu vyhovovať. Sekčné garážové brány sa vyrábajú v dvoch prevedeniach čo sa týka spôsobu ich otvárania, jedná sa o manuálne a elektrické brány. Elektrické sekčné brány sú síce drahšie než manuálne, no zabezpečia vám pohodlie a navyše sa nemusíte obávať, že by sa na nich vyskytovali poruchy, keďže sú vyhotovené v maximálnej kvalite a ich životnosť je skutočne vysoká. 

Inštalácia sekčnej garážovej brány

Odporúčame, aby ste inštaláciu vašej sekčnej garážovej brány prenechali na odborníka, ktorý má v danej oblasti potrebné skúsenosti a vedomosti. Inštalácia takejto brány si vyžaduje isté zručnosti a taktiež dávku trpezlivosti. Pokiaľ chcete mať istotu, že vaša sekčná garážová brána bude nainštalovaná profesionálne a kvalitne, jej inštaláciu prenechajte na skúseného odborníka. Pre objednanie kvalitných sekčných garážových brán a ich inštalácie sa obráťte na profesionálov, ktorých nájdete na webovej stránke https://www.garaz-brana.sk/.