Bazény do zeme na vašej záhrade nesmú chýbať

V minulosti boli záhrady využívané hlavne na pestovanie ovocia a zeleniny. V súčasnosti je to už iné. Pozemky pod výstavbou rodinných domov sa zmenšujú a domy sú stále väčšie a väčšie. V okolí domu si domáci zriaďujú  okrasné záhrady, detské ihriská alebo detské domčeky. A čo takto bazény do zeme? Bazeny do zeme sú dokonalým spôsobom, kde tráviť čas po dlhom pracovnom dni počas letných mesiacov a po miernej úprave ešte aj dlho po lete. Bazény do zeme majú oproti povrchovým, nafukovacím veľa výhod. Nie je potrebné ich po sezóne skladať, takže v zime nezaberajú miesto v garáži. Môžu byť rôznych tvarov a veľkostí. No nie sú skvelé?

Výhody bazénov do zeme

Moderné bazeny do zeme
Výhody bazénov do zeme – poznáte ich?

Majú veľmi pohodlný vstup – podľa priania zákazníka a veľkosti môže mať postupný vstup s plytkou vodou, prípadne so schodíkmi alebo rebríkom. Tento bazén je možné napojiť na protiprúd a tak je možné z takéhoto bazéna urobiť plavecký. Úprava vody je jednoduchá. Je riešená v technickej miestnosti, kde je možné priamo napojiť aj solárny ohrev, takže prevádzka bazéna bude nízkonákladová. Takýto bazén je možné jednoducho prestrešiť, čo je možné vyriešiť aj dodatočne. Takto sa dá predĺžiť čas kúpania do neskorých jesenných mesiacov alebo skorých jarných. Tiež je prostredníctvom striešky uľahčená čistiaca schopnosť bazéna.

Umiestnenie bazénov do zeme

Ešte pred výberom bazéna do zeme a výberom tvaru je potrebné dobre vybrať miesto, kde bude umiestnený. Pre bazén treba vybrať miesto, kde nie sú v blízkosti rastliny, ktoré by ho mohli znečisťovať, kde je dostatok slnka a čisto. Ideálne umiestnenie je v nadväznosti na letnú terasu. Takýmto spôsobom môžu užívatelia jednoducho prejsť z domu cez terasu priamo do bazéna bez toho aby znečistili vodu, prípadne bez toho aby sa museli obúvať. Letná terasa bude slúžiť súčasne aj ako miesto na oddych, relax a opaľovanie. Pred výstavbou je dôležité vybrať miesto aj technickej miestnosti k bazénu. Práve v nej bude umiestnená technológia k bazénu. Mal by k nej byť jednoduchý prístup pre prípadný zásah. Viac informácií o bazénoch do zeme  nájdete na nasledujúcej stránke: https://www.najbazen.sk/.