Ako si vybrať tie správne rukavice na hokej?

Ak radi hráte hokej, určite viete, že hokejista potrebuje poriadne kvalitnú výstroj, aby ho chránila pred možnými zraneniami. Dôležitou súčasťou výstroje hokejistu sú rukavice na hokej. Tie chránia ruky hráča nielen pri páde. Keďže musí hráč počas celej hry držať svoju hokejku, chránia ho tiež pred mozoľmi a podobne. V športových obchodoch môžete nájsť obrovské množstvo hokejových rukavíc, a preto môže nastať problém pri ich výbere. Nezabúdajte, že nie všetky sú pre vás vhodné. Ako si vybrať tie správne rukavice na hokej a aká je ich cena? Je nutné sa o rukavice starať? Poďte sa s nami dozvedieť viac o hokejových rukaviciach a ďalšej hokejovej výbave.

Na čo si dať pozor pri výbere rukavíc na hokej

Rukavice na hokej pre amatérov aj profesionálov

Vlastnosti hokejových rukavíc

Rukavice na hokej môžeme rozdeliť podľa úrovne hokeja. V obchodoch nájdete rukavice pre začiatočníkov až po profesionálov. Tie sa líšia najmä v prepracovanosti. Ak ste začiatočník, stačia vám jednoduché, menej prepracované rukavice, pretože sa predpokladá, že hra ešte nebude taká tvrdá a agresívna ako u profesionálov. Kvalitné hokejové rukavice by mali byť vyrobené z kože v oblasti dlane a odolného syntetického vonkajšieho materiálu. Hokejové rukavice si nezabudnite vyskúšať. Musia vám dokonalo sedieť na ruke. Inak sa môže stať, že sa počas celej hry nebudete cítiť pohodlne.

Starostlivosť o rukavice na hokej

O vaše rukavice na hokej sa musíte pravidelne starať. Ak si myslíte, že je v poriadku nechať ich vo vašej športovej taške s ostatnými spotenými vecami, ste na omyle. V takomto prípade hokejové rukavice veľmi rýchlo stratia svoju tvrdosť a vy sa budete musieť obzerať po nových. Po každom zápase sa odporúča hokejové rukavice z tašky čo najrýchlejšie vytiahnuť a dať ich vysušiť na teplý radiátor. Keďže sú hrubé, na radiátore sa lepšie presušia. Na rukavice nezabúdajte pravidelne používať antibakteriálny sprej, aby ste predišli vzniku plesní a iných nežiaducich kožných ochorení. Cena rukavíc závisí samozrejme od kvality spracovania. Väčšinou sa cena pohybuje od 40€ do 200€. Záleží od vás, koľko chcete do rukavíc na hokej investovať.

Chcete si byť istý, že ste si vybrali tie správne rukavice na hokej? Nechajte si poradiť od skutočných odborníkov a navštívte našu internetovú stránku www.hokejovekorcule.sk.