Ako si správne vybrať vstavané skrine?

Klasická šatníková skriňa vám neumožní využiť priestor na maximum. A to z jednoduchého dôvodu – nie je vyrobená podľa vašich požiadaviek a na mieru podľa priestoru, ktorý máte reálne k dispozícii. Takéto riešenie vám však ponúkajú vstavané skrine. Predstavujú zaujímavé riešenie, je však potrebné si ich vybrať správne? Ako by sme mali pri výbere vstavanej skrine postupovať tak, aby sme naše rozhodnutie časom neľutovali? Po rozhodnutí o tom, že vstavaná skriňa vo vašej domácnosti nájde svoje miesto je dôležité vybrať aj jej správne umiestnenie. Je možné ju umiestniť prakticky kamkoľvek. Preto sa vopred rozhodnite, či ju budete umiestňovať na dlhšiu alebo kratšiu stenu, do spálne, predsiene ale do chodieb.

Umiestnenie vstavanej skrine

Vstavané skrine do spálne sa určite hodia
Farba na vstavaných skriniach

Ďalšou dôležitou vecou sú aj správne rozmery skrine. Mali by ste využiť maximálne množstvo priestoru, ktoré sa vám ponúka. Skriňa by tiež mala byť umiestnená tam, kde vám nebude zavadzať. Môže sa stať, že časť skrine vám bude napríklad prekážať pri plynulom prechode z jednej miestnosti do druhej. Pozor však na to, časom sa z tejto maličkosti môže stať nepríjemnosť. Čo sa týka rozmerov skrine, za ideálnu sa považuje výška 210-220 centimetrov. Len v takomto prípade sa vám podarí využiť priestor na maximum. Šírka sa odporúča aspoň 95 centimetrov. Čo sa týka jej hĺbky, je dobré si vopred ujasniť, na aký účel budete skriňu používať. V takomto prípade sa dá s jej hĺbkou narábať a navrhnúť ju podľa potreby. Ak budete mať navrhnuté rozmery skrine, je dôležité správne navrhnúť aj jej interiér. Vstavané skrine sa skladajú z viacerých častí. Jedná sa najčastejšie o poličky, šuplíky a priestor na vešanie. Interiér skrine by mal byť navrhnutý čo najefektívnejšie. Je teda dobré vopred zvážiť, ktorú časť skrine budete využívať najčastejšie. 

Materiál vstavanej skrine

Vstavané skrine by mali byť v prvom rade vyrobené z kvalitných materiálov. Materiálov nájdeme na trhu hneď niekoľko. To isté platí aj o ich farebnom prevedení. Aj keď by mala byť funkčnosť materiálov rozhodujúcim parametrom, určite zohľadnite aj farby. Vstavané skrine predstavujú v miestnosti dominantu, preto ich farbu zvoľte s prihliadnutím na to, aké ďalšie farby sa v miestnosti nachádzajú. Ak hľadáte kvalitné vstavané skrine za rozumnú cenu, navštvíte stránku https://www.vstavaneskrine.com/, kde nájdete ich bohatú ponuku. Skrášlite vašu domácnosť vďaka praktickej vstavanej skrini!