Ak túžite po extra teple vo vašom dome, možnosťou sú aj krbové pece

V zime fungujú všetky vykurovacie telesá na plné obrátky a čím je von chladnejšie, tým chceme, aby v domácnostiach sme mali príjemne teplúčko. Nie je nič lepšie, ako prísť domov do vyhriatej domácnosti po prechádzke zimnou prírodou. Ak vlastníte rodinný dom, tak je veľmi pravdepodobné, že uvažujete aj nad iným zdrojom tepla, ako sú napríklad krbové pece, krby. Je to extra teplo, ktoré môžete získať. Navyše krbove pece i krby vám dodajú pocit relaxu. Pozerať do praskajúceho ohňa je lepšie než napríklad sledovať televíziu, pretože to veľmi upokojuje. Často sa stáva, že krbové pece a krby sú dominantou celej obývacej miestnosti.

Viete, ako si vybrať krbovú pec?

Štýlové krbove pece
Využitie krbových pecí

Ak hľadáte a premýšľate nad vykurovacím telesom, musíte si položiť otázku, či toto teleso, o ktorom uvažujete, bude jediným, ktoré vám dá teplo alebo bude len doplnok k vykurovaniu. V niektorých prípadoch môžu krbové pece, krby byť aj primárnym zdrojom, napríklad v chatkách či v záhradných domčekoch. Krbové pece majú navyše tú výhodu, že môžete si v chatke alebo v záhradnom domčeku zohriať aj jedlo. Viete, ako si vybrať krbové pece? v prvom rade je potrebné brať do úvahy výkon. Výkon musíte porovnať s veľkosťou miestnosti, ktorú chcete vykúriť. Ak máte veľkú miestnosť, zaručene krbové pece s nižším výkonom vám miestnosť nevykúria. Ak budete pridávať na peci, môžete docieliť zničenie alebo ju môžete inak znehodnotiť. Naopak ak máte malú miestnosť a vykúriť by ste ju chceli s krbovou pecou s vysokým výkonom, veľmi rýchlo sa stane, že miestnosť bude až prekúrená a bude v nej neznesiteľne teplo. Výber krbovej pece závisí aj od paliva, ktoré chcete používať na vykurovanie objektu. Najčastejšie sú používané brikety, drevo alebo uhlie. Niektoré krbové pece však môžu fungovať aj na elektriku.

Pri používaní dodržujte všetky bezpečnostné predpisy!

Požívať krbové pece by mali len dospelé osoby, pretože hrozí úrazu mladistvým a najmä detí. Dávajte pozor, ak sa deti pohybujú samé v okolí krbovej pece. Krbové pece musia byť správne umiestnené a nie je možné ich dať kdekoľvek. Dbajte na všetky bezpečnostné predpisy a nepodceňujte úpravu povrchu. Ak máte drevenú podlahu na mieste, kde by ste chceli umiestniť krbové pece, veľmi rýchlo ju zmeňte za podlahu, ktorá je nehorľavá. Ak hľadáte kvalitné krbové pece do vášho domu, záhradného domčeka či chatky, navštívte webovú stránku https://www.pece-piecky.sk/.